Şaşı Çocukta Göz Tembelliği Tedavisi

Göz tembelliği tedavisinde 4 yaşından sonra bilgisayar, aletler ve kartlar... devreye girer.

     Gelişen teknolojiler her işi kolaylaştırdı. Çocuklar daha hevesli ve daha ileri. Şaşılık ve göz tembelliğinde evde tedavisi yapabilirsiniz, görmeyi izleyebilirsiniz, şaşılığı değerlendirebilirsiniz. Tabii ki göz doktorunun gözetiminde.
     Şaşılık ve göz tembelliğinde yol haritası broşürü: Basit anlatımlı bir broşür. Hasta sahipleri mutlaka almalıdır. Bu broşürde aleti, bilgisayar programlarını nasıl kullanabileceğiniz, neleri yapmanız gerektiği anlatılmaktadır.
Görme eşeli: Bebekler ve çocuklar için görme derecesini belirleyebileceğiniz eşeller düzenlenmiştir. Tedaviyi eşele izleyebilirsiniz.
Supressiyon ölçümü: supressiyon göz önündeki gölgelenmedir, mutlaka düzeltilmelidir. Gözlüğün önüne koyabileceğiniz kırmızı-yeşil cam ve 5 metre ve 40 cm için ayarlanmış supressiyon eşeli. Ölçüm ve değerlendirme kolay.
Görme geliştirme programları: Kapatma güncelliğini kaybetmiş bir tedavi yöntemidir. Bilgisayar programları ile göz tembelliğini daha çabuk çözebilirsiniz. Görme değil mükemmel görme. Mükemmel görmeyi egzersizle sağlayabilirsiniz.
Göze kas egzersizleri yaptırabilirsiniz: Olay nedir? Çeken kası gevşetmek, gücünü zayıflatma, zayıf kası güçlendirmek. Basit düzenek ve aletlerle bunu sağlayabilirsiniz.
Uyumu güçlendirmek ve gevşetmek: Uyum fazlalığı içe azlığı dışa şaşılık nedenidir. Uyumu gezersizle düzene sokabilirsiniz. Bunu çok basit birkaç alet ve evde kuracağınız düzenekle sağlayabilirsiniz.
Füzyonu, iki gözü kullanmayı, iki gözle tek görmeyi geliştirebilirsiniz: Basitleştirilmiş alet ve bilgisayar programları ile mümkün. Şaşılık ve göz tembelliği tedavisinin en önemli sorunu budur.
Yan bakışı düzeltebilirsiniz: Görüntü gören nokta dışın düşmektedir, bu az görme ve yan bakış nedenidir, egzersizle düzeltebilirsiniz.
Konverjans yetmezliğini evde tedavi edebilirsiniz: İki gözü aynı noktada birleştirme egzersizleri yaparak baş ağrısı, az görme, göz yorgunluğundan kurtulabilirsiniz.
Ve daha birçok şeyler: Gözle ilgili birçok tedaviyi evde yapabilirsiniz, tabii göz doktorunun gözetiminde ve denetiminde.

En Çok Okunanlar