Şaşılık Tedavisinde Doğalı Korumak

Doğuştan gelen az bir şaşılık dışında şaşılıklar genelde fonksiyon bozuklukları sonucudur. Fonksiyonların işler hale gelmesi şaşılığı düzeltecektir

     Doğuştan gelen az bir şaşılık dışında şaşılıklar genelde fonksiyon bozuklukları sonucudur.
*6 aydan sonra gelişen şaşılıklar genelde fonksiyon bozukluklarına bağlıdır.
*Fonksiyonların işler durumunun yeniden sağlanması şaşılığı düzeltir.
*Ameliyat kolaycılıktır, kolaya kaçmaktır, düğümü çözmek varken ipi bıçakla kesmektir. Göz hekimine hukuki sorumluk getirir.
*Ülkemizde hasta sahibini ameliyata yönlendiren göz doktorlarıdır çünkü egzersizle tedavi edecek alt yapılar, bilgi birikimleri ve deneyimleri yoktur.
* Her gittiği doktorun ameliyat demesi hasta sahibinde “Ameliyattan başka çare yokmuş” düşüncesi oluşmasına neden olmaktadır.
*Görmeyen göz kayar, yayınlar görmeyi düzeltmenin şaşılığı %75-87 oranında düzelttiğini anlatmaktadır. Sağlam gözü kapatmak pasif tedavidir, göz tembelliği düzeltmede başarı sağlamaz ve dolayısı ile şaşılık düzelmesine de katkısının az olamaması nedeniyle hasta giderek ameliyata sürüklenmektedir.
*Görmeyi artırmak için göz asla kapatılmamalı. Şaşılık iki gözle tek görme bozukluğudur. Kapatarak iki gözle tek görmeyi tümden bozmakta ve bebekte gelişmekte olan göz fonksiyonlarını alt üst etmektesiniz. Bu mesleki bir hatadır. Göz fonksiyonları aktifleştirilerek ve her iki göz açık olarak göz tembelliği giderilmelidir.
     Doğal şaşılık tedavisini seçin. Dokuların zedelenmesine izin vermeyiniz. Doğuştan gelen az sayıda şaşılık kas yapışma yeri hatası sonucudur. Şaşılıkların çoğunluğu fonksiyon bozukluğu sonucudur. Göz fonksiyonlarını işler hale getirmek şaşılığı da göz tembelliğini de doğal olarak düzeltecektir. 

En Çok Okunanlar