Gözünüzdeki Doğallığı Koruyun

Sağlıklı yaşamda doğalı korumak önemli bir durumdur. Gözdeki doğallıkların bazılarının koruma durumlarını değerlendirelim.

     GÖZÜN DOĞALLIĞINI KORUYUNUZ
     Yaşam süresi uzadı, yaşlılıkta göz de, diz de, kulak da insan için önemlidir. Sağlıklı bir yaşam için doğal yöntemlerle mükemmellik örneği olan gözünüzü de korumalısınız.
      Gözdeki bazı doğalı koruma durumlarını değerlendirelim:
     Görme: Unutmayın, göz hastalıklarında genetik geçişler azdır. Görmeyi bozmamalısınız. Görmeyi gözlükle sağlamak bile doğalı korumamaktır. Gözlüksüz göstermek doğalı korumaktır. 
     Miyop: Miyop uzağı görmemektir. Miyop oluşmasını önleyebilirsiniz. Eskimolarda miyop oranı yok gibi çok küçük değerlerdedir. Ama Amerika’ daki Eskimolarda miyop oranı Amerikalılardaki düzeyindedir.  Miyop oluşmasını önlemek gözün doğallığını koruma yöntemlerinden biridir.
     Miyop gözlüksüz de görebilir, egzersizle numaranın önlenmesi, ilerlemenin engellenmesi, mevcut numaranın azaltılması doğalı korumaktır. Göz numarasının ilerlemesine neden olmak, ilerlemenin gözde tahribatına seyirci kalmak gözün doğallığını bozmaktır.
     Hipermetrop: Hipermetrop yakını görememektir, uzakta gözlük gerekmemektedir. Hipermetropta uzakta
gözlük takmaya neden olmak göz hekimi için mesleki hatadır. Egzersizle uzağı gözlüksüz göstermek doğalı korumaktır.
      Prespiyopi: Prespiyopi 40 yaş sonrası yakını görmemezliktir. Prespiyopi başlamadan egzersiz yaparak 50-55 yaşına kadar yakını gözlüksüz görmek doğalı korumaktır.
     Lazer ve göz: Lazer yaptırarak gözlüğü atmak gözün doğal yapısını bozmaktır. Hastayı maceraya sürüklemektir. Mükemmel görmeyi bozmaktır. Gözleri ömür boyu göz kuruluğuna mahküm etmektir.
     Şaşılık: Kas bozukluklarına bağlı şaşılık oranı çok azdır, hep doğuştan gelir. 6 aydan sonra gelişen şaşılıklar fonksiyon bozukluklarına bağlıdır. Fonksiyonların yeniden sağlanması şaşılığı düzeltir. Ameliyat göz dokularına hürmetsizliktir, bebeğe haksızlıktır, kolaycılıktır, kolaya kaçmaktır, kolay kazançtır. Düğümü çözmek varken ipi kesmek doğalı korumamaktır, doğal yapıyı alt üst etmektir.
     Sağlam gözü kapatmak: Göz tembelliği için sağlam gözü kapatmak doğalı korumamaktır, kapattığınız gözde görmeyi bozmaktır, beyinde görmede etkili hücrelerin sayısının azalması, hacimlerinin küçülmesi, bir kısmının ölümüdür. İki gözle tek görme sistemini alt üst etmektir. İki gözle tek görmeyi bozarak şaşılığı artırmaktır. Hâlbuki şaşılık temelde iki gözle tek görme bozukluğudur. Doğallık tembel gözün fonksiyonlarını çalışır hale getirerek görmeyi düzeltmek doğallıktır, doğalı korumaktır.
     Görme düzenini bozmak: Katarakt oluşması, sarı nokta hastalığı (Yaşa bağlı maküler dejenerasyon) şekerin gözdeki tahribatı doğalı korumamaktır. Doğal sağlıklı yaşam koşullarını oluşturmak doğalı korumaktır.
     Anlatacak çok şey var, sizin için bunlar bile yeterlidir….

En Çok Okunanlar