Gözü Egzersizle Canlı Tutun

Gözlük gözü tembelleştirir. Göze hareket getirerek fonksiyonlarını canlı tutun. Daha net görün.

     Gözün onlarca fonksiyonu var. Bunların işler durumda olması yapısal bozukluk olsa dahi sistemin devamlılığını yine de sağlıyor.
Hipermetroplar: +5.00 numara gözlüğü olan biri gözlüksüz görüyor. +5.0 gözlüğü olan başka biri gözlük takmadan göremiyor hem uzakta hem de yakında gözlük takıyor. Göz doktoru düşünmüyor, bu neden gözlüksüz görüyor, diğeri neden gözlük takmadan göremiyor.
Miyop: Gözlük taktıkça göz fonksiyonlarını gözlük üstleniyor, giderek fonksiyonlar zayıflıyor, göz numarasını artırarak görmemezliği gidermeye çalışıyoruz ve yüksek numaralı gözlüklü kişiler ortaya çıkıyor. Lazerciler gün doğuyor, avını bekleyen aslanlar gibi tetikteler.
Göz tembelliği:+5.00 numara gözlüksüz görüyorsa bir nedeni var, fonksiyonları canlı, onun için görüyor, onun için tembelleşmiyor. Sihirbazımız tek numara biliyor, o da gözü kapattırmak. Göz sistemine zararı ola dahi.Hocası da tek numara biliyordu, böyle devam ettirip gidiyorlar.
Şaşılık: Şaşılık onlarca fonksiyonun bir zincir gibi ilerlemesiyle ortaya çıkıyor. Zinciri koparıp olayı çözmek varken gözleri kapattırıyoruz. İki gözle tek görmeyi, füzyonu, gelişmekte olan göz fonksiyonlarını tümden bozuyoruz, şaşılığı daha da artırıyoruz.
Mükemmel görme: Adam yıllarca gözlük takmamış, ya umursamıyor veya “Herkes böyle görüyor sandım.” diyor.
Daha net görebilirsiniz. Şeker, sarı nokta hastaları, göz tansiyonu olanlar ve katarak ameliyatlıları daha net görebilirsiniz. Gözlüğü atmak için lazer olanlar görmeniz net değil daha net görebilirsiniz. Tabii ki göz egzersizleri ile.
Nerede hata yapıyoruz? Ortopedist veriyor kas gevşetici gönderiyor hastayı, hastanın midesine dokunmasın diye de ayrı ilaç veriyor. Dokun be kardeşim, masaj yaptır da o kaslar gevşesin. Tabii ki kim uğraşacak. Evvelden sınıkçıya gidilirdi şimdi de masaj salonlarına. Doktorcuğumda otursun, massından da kalkmasın yazsın yazsın göndersin.
Göz doktorlarımı farklı mı? Hayır.
Evin oğlu tembelleşti derken: Göz fonksiyonlarını gözlük üstlendikçe daha yüksek göz numarası ile görme ihtiyacı ortaya çıkıyor, göz tembelleşiyor, birçok fonksiyon köreliyor.
Bunları ben demiyorum, 1920 de Dr. William Bates demiş, 100 yıldır Çin tababeti diyor. Şu anda dünyada aktif tedavi olarak uygulanıyor. Biz de hastalarımızda uyguladık, onlar da rahat etti. Bizim göz doktorlarımız mı? Onlar da yavaş yavaş öğrenmeye başladı, bazıları hala uykuda olsa dahi.

En Çok Okunanlar