Gözlüksüz görme

Miyop, hipermetrop, astigmat ve 40 yaş üstü yakını görmeyenler. Gözlüksüz görebilirsiniz.

       NEDEN GÖZLÜKSÜZ GÖRMELİSİNİZ?
       Mükemmel görme için gözlüksüz görmelisiniz. Gözlükle görme iyi bir görme değildir.
       Daha net ve kaliteli görme: Gözlükten kaynaklanan küçük ve büyük görme, yansıma, yanılma-saçıntı (aberasyon), eğimli görme, çukur veya bombeli görme. Bunlar gözlük kullananlar için önemlidir ve gözlüksüz görme ile aşılabilir. Görüntü gören noktaya net, kaliteli, kendi büyüklüğünde ancak kendi gözünüz ile düşebilir.
       Kendi büyüklüğünde görme: Eksi camlar küçük, artı camlar büyük gösterir. (-) on numarada %35 küçük (+) on numarada %35 büyük görürsünüz. Bu nedenle gözlüksüz görmelisiniz.
       Yanılgısız, yansımasız görme: Camların kalitesi, gözlük numarasının durumu, astigmat olması, gözlük camının göze uzaklığı, yakınlığı, gözlüğün yüzle yaptığı açı gözde net görmede etkilidir.
      Gözlük göz tembelliği demektir: Daha küçük gözlükle göstermek göz tembelliğini de önleyecektir. Numara azaldıkça doğala yakın görmeyi sağlanır. Düşük numara ile görme için yapılan egzersizler göz fonksiyonlarını normal düzeyde tutar ve tembelliğin de önüne geçer.
      Gözlüğe bağımlılık: Gözlük sizin düşmanınızdır. Kullandıkça ona bağımlı olursunuz. Bir uyuşturucu gibi. Gözlük göz fonksiyonlarını giderek tembelleştirir. Fonksiyonlar zayıfladıkça daha fazla numara ile görme ihtiyacı doğar. Her 6 ayda bir hasta göz doktoruna gittikçe azalan fonksiyonların telafisi gözlük numarasının artışı ile sağlanır. Bu göz numarasında devamlı artış demektir.
      Göz doktoruna bağımlılık: Gözlük takmak devamlı göz doktoruna gitmeyi gerektirir. Göz doktoru da her doktora gidişinizde     “Gözlüksüz görme kuralları” nı bilmiyorsa göz numarasını artıracaktır.
      Giderek gerileyen fonksiyonlar: Gözlük kullandıkça gözün fonksiyonlarını gözlük üstlenmekte ve giderek göz fonksiyonları gerilemektedir. Göz fonksiyonlarının canlı tutulması
İşin ekonomik yönü: Gözlüksüz görme size ekonomik yönden avantaj sağlayacaktır. Gözlük bu ülkenin ekonomisi için büyük kayıptır.
     Gözlüksüz görmelisiniz ama asla asla bu lazerle sağlanmamalıdır. Dünyadaki uygulamaları için ilgili bölümümüze giriniz. 

     GÖZLÜKSÜZ GÖRMEK İSTİYORUM. NE YAPMALIYIM DİYORSANIZ…
     Olayı değerlendirmek: Bu sitede anlatılanların özeti aşağıdadır:
* Gözü gözlüksüz görmeye hazırlamak temel düşüncedir.
*Gözlükle düzelen kusurun oluşmaması uğraş alanımızdır.
*Azalan görmeyi artırmak, görmeyi mükemmel sağlamak diğer hedeflerdir.
*Miyop oluşturmamak, miyop’u durdurmak, miyop’u azaltmak, miyop’u gidermek…
*Hipermetropta uzakta gözlük kullanmanın önüne geçmek, yakında daha düşük numara ile görmek veya gözlüksüz idare edilir duruma getirmek…
*Astigmat oluşmasının önüne geçmek, astigmatı azaltmak, astigmatı gidermek...
*Yakın görmeme (Prespiyop) 40 yaşında başlar, hedef bunu 55 yaşına kadar gözlüksüz göstermek. Mümkün mü mümkündür.
     Ama ben gözlük kullanıyorum, ne yapmalıyım diyorsanız: Bunun için kişiye özel tedavi gerekmektedir. Her göze göre ayrı değerlendirilir. Çok sayıda yöntem uygulanmaktadır. Gözlük numaranız ve istenecek incelemeler ile başvurabilirsiniz.
     Gözlüksüz görme kitapları: Bu çok ayrı bir konudur ve bizim çalışmamızın dışındadır.  “Vision without glasses “ yazarak bu konuda yazılmış çok sayıda kitaba ulaşabilirsiniz. Kredi kartınızı kullanarak getirtebilirsiniz.
*Türkiye’den de temin etmeniz mümkündür. İstediğiniz kitabı size temin edecek Ankara adresi sitemizde yer almaktadır.
*İngilizceniz yeterli düzeyde değilse aynı adresten bir kaç örneğinin çevirisini temin etmeniz mümkündür.
*Yurt dışı uygulamaları görme geliştirme ile ilgili özel kliniklerde yapılmaktadır. İstanbul ve Ankara’ da uygulayıcıların ismini aynı adresten almanız mümkündür.

 

 

 

 

Main Midle Holder Not Insert
Main Right Holder Not Insert
Bottom Holder Not Insert