Lazerle Gözün Doğallığını Bozmayın

Bugünü kurtarmak için gözünüzü maceraya atmayın. Birilerinin rantına, gençlik, polislik, subaylık için alet olmayın.

    
       GÖZLÜĞÜ ATMAK İÇİN YAPILAN LAZER DOĞALI BOZMAKTIR.
       Gözün doğal yapısını bozmayın. Bugünü kurtaracağız diye gözünüze tehlikeli bir gelecek hazırlamayın. Maceraya girecekseniz bu maceranın konumu gözünüz olmamalıdır.
     Göz çok hassas bir organdır. Bazı hastalar “Rahatsızım.” diye geliyor, çok fazla büyüten aletlerle bakıyoruz. Az bir bozukluk hastayı doktora getirecek kadar huzursuz etmektedir. Göze yaptıracağınız herhangi bir müdahalenin sizi ileride rahatsız edebileceği unutulmamalıdır.
     Görme ayrı mükemmel görme ayrı: Görme değil mükemmel görme. Gözlükten kurtulmak isterken mükemmel görmeyi bozmamalıdır. Lazer yapılan göz görme yönünden sorunludur. Net görmez, saçıntılar olur.Özellikle akşamları rahatsızlık artar. Sabah kalkınca flap’ ın şişmesi nedeniyle görme hafif bulanıktır.
     Hücre kaybı ne demek? Göze yapılan her türlü müdahalede hücre kaybı oluşmakta ve bu hücrelerin yerini aynı fonksiyonu görmeyen bağ dokuları almaktadır. Özel mikroskoplarla hücreler lazer öncesi ve sonrası saydırabilir, böylece geri dönüşümü olmayan hücre azalmasını görebilirsiniz. Bu korneanın kolay hastalanması ve netlik azlığı demektir.
     Işık rahatsızlığını önemseyin: Lazer yakar. Hangi yanık iz bırakmaz? Lazer derine inemez, lazerle bir tabaka kesilerek pencere oluşturulmaktadır. Bu birbirine yeterince kaynamayan iki yanık yüz demektir. Ön mercek korneadaki hücrelerin de üst üte gelişinde de kayma demektir. Pencere şeklindeki parça tekrar yatırılınca oluşan kırışıklığı da unutmamalıdır. Bunlar size ışık rahatsızlığı olarak dönecek, özellikle akşamları ve özellikle araba kullanırken…
    Görüntünün kontrastı: Televizyon kumandasını alın ve kontrast bölümünden kontrastı azaltın. Sonra artırarak normal düzeye getirin. Kontrastın ne olduğunu anladınız. Gözlüğü atmak için yapılan lazer görüntüde kontrast azalmasına neden olur.
    Gözyaşı yetersizliği çağın hastalığıdır. Gelişen teknolojiler, bilgisayarlar, uykusuzluklar, iş yeri ortamları gözü kurutmaktadır. Göz hekimlerin yazdığı ilaçların yaklaşık %60-70 i yapay gözyaşıdır. Göze lazer yapılması en önemli göz kuruluğu nedenidir. Siz gözlüğü atmak için lazer yaptırınca çağın hastalığı olan göz kuruluğunu daha çoğaltmaktasınız.  Bu batma, ışıktan rahatsız olma, bulanık görme, netsizlik demektir.
      Kornea yaşlanır. Kornea gözün ön merceğidir. Yaş arttıkça korneanın saydamlığı azalmaktadır. 15 yaşındaki biri ile 40 yaşındaki birinin korneası aynı parlaklıkta, berraklıkta değildir.
Lazer yaptırarak korneanın berrağının bozulmasını hızlandırmamalısınız.
     Doğal yaşam. Doğal beslenme. Doğalı ve doğayı korumak. Bunların yeni trendi. Siz de gözünüzün doğallığını bozmayın. Bu bir tedavi değil maceradır. Birilerinin rantına alet olmayınız.
doğal yapısını bozmayın. Bugünü kurtaracağız diye gözünüze tehlikeli bir gelecek hazırlamayın. Maceraya girecekseniz bu maceranın yer gözünüz olmamalıdır.

      BİR FERYAT AMA İSMİNİ SAKLADIK. BİR HARF BİLE EKLEMEDİK.
Hocam,
1 ay once ilasik ameliyati oldum ve sonuc tam bir faciaya donusmek üzere. Olan paramla ameliyat oldugum icin suan ortaya cikan etkileri giderebilmek, tedavi olabilmek icin olanagim yok. Goz kurulugundan  o kadar sikayetciyim mi kendimi yarim insan gibi goruyorum. Baska sikayetler de yasiyorum. Bir kolunu kaybetmis gibi kendimi yarim insan olarak goruyorum ve depresyondayim.  Gelecege yonelik tum planlarim bile alt ust oldu.
Siz bir goz doktoru olarak  madem bu lazer goz ameliyatlarina( gozlukten kurtulma) bu kadar karsiyken neden aktif olarak bir kampanya yurutmuyorsunuz. Yapacaginiz bu bilinclendirme kampanyasi sayesinde bir cok insan lazer goz ameliyati olmayacak ve gozluklu fakat saglikli olarak hayatlarina devam edebileceklerdir. Dunya gormeye degerdir ve Allah'in verdigi en buyuk nimetlerden biri gorme ve gozyasidir. Lutfen bir kosede sessizce oturmayin ve lazer goz ameliyatini neden olmamiz gerektigini bir uzman olarak insanlara anlatin. 1 cift goz icin bile olsa sessiz durmayin. Lazerin olasi kotu sonuclari bile o kadar tatli ve minimal duzeyde yazilmiski insan yararlari dusunup ameliyat oluyor.  
Uzerinize duseni ve arama motoruna 'lazer goz' yazinca hemen gorunecek bir site olusturmanizi ve uzman kimliginizi kullanarak insanlari bilinclendirin. Ben yandim, baskalari yanmasin.   Saygılarimla,
 

En Çok Okunanlar