Lazer sonrası sizi bekleyen tehlikeler

Sağlık ticarettir, lazer yaptırarak bu ticaretin konusu olmamalı, gözü tehlikeye sokmamalıdır.

 
    GÖZLÜĞÜ ATMAK İÇİN YAPILAN LAZER SONRASI SİZİ TEHLİKELER BEKLEMEKTEDİR
    Günü kurtarmak. Bugünü yaşamak. Polis-subay olmak için kendini buna mecbur hissetmek. Gençlik hevesi. Gözlükten kurtulmak için lazer yaptırmanın temel düşüncesi maalesef budur. Ya sonra?
tekrar numara oluşması: Yeni gözlük numarası oluşması önemli sorundur. Hasta ufak gözlük numarasını takmak istemez ama numara arttıkça gözlük veya lens takmak zorunda kalır.
Dokular da yaşlanır, ama hücreler yenilenir. Yaş ilerledikçe yenilenme gücü de azalır. Cildi düşünün, kendini yeniler, bir süre sonra yenilenme gücü de azalır. Yaşlanır, kırışır, rengi değişir, lekeler oluşur. Lazer yapılan göz ön merceği daha zavallı durumdadır, çünkü damar yoktur. Kaldırılan flap yeterince yapışmadığı gibi orada emanet gibi durmaktadır.
Derdiniz flap: Lazer derine inemediği için göz ön merceği korneadan ince bir tabaka kaldırılır, lazer yapılıp kapatılır. Doktordan ve aletten kaynaklanan birçok hata yaşamınız boyu size sıkıntılar verecektir.
Flap kesilirken: Yırtılabilir, yanlış, ince, kalın kesilebilir. Tamamen kesilebilir. Merkezlemeyebilir.
Flap yatırılırken: Kırışabilir, zedelenebilir, yırtılabilir, katlanabilir, merkezlemeyebilir…
Flapı sonradan neler bekler?: Sararabilir, yapısı bozulabilir,kuruyabilir…
Enfeksiyonu unutmayın. Göz enfeksiyonu gözlüğü atmak için lazer olanları ciddi olarak etkilemektedir. Flap şişmekte ve kabarmaktadır. Görüntü bulanır. Normale dönme 1-2 ayı alır.
Göze travma riskini göz ardı etmeyiniz. Göz ön merceğinden kaldırılana flap yeterince kaynamaz. Göze çarpmalar sorun çıkarabilir. Flap yerinden ayrılabilir, bütünlüğü bozulabilir, zedelenebilir.
Yaşlandıkça ortaya çıkan hastalıklar: Göz de yaşlanır, hastalıklar oluşur. Romatizma göze vurur. Gözyaşı bezi yaşlandıkça üretimi azalır. Katarakt (Perde) ve glokom (Göz tansiyonu) 40 yaşından sonra ortaya çıkabilir. Lazer olmuş bir gözde bunların yönetim oldukça sorunludur.

 

En Çok Okunanlar