Hipermetropta Göz Numarasını Azaltmak

Hipermetroplar! Daha küçük numara ile daha net görebilirsiniz. Bu şansınızı mutlaka kullanmalısınız.

    HİPERMETROPTA DAHA KÜÇÜK NUMARA İLE GÖRMEK
     Hipermetropta göz ön ara çapı küçük veya az bir miktar kişide de göz merceklerinin gücünün fazla olmasıdır. Görüntü göz dibinde fovea (sarı nokta) arkasına düşer. Göz içindeki lens kasılarak ve gevşeyerek göze giren görüntüyü foveaya düşürür. Bu düşürme yetersiz olduğu için dışarıdan artı numara ekleyerek görüntünün öne alınması sağlanmaktadır.
     Bahçe dar, çocuk topu koştukça bahçenin dışına çıkarıyor. Bu çocuğa dar bahçenin içinde koşacak ve topu dışarı kaçırmayacak özellikler kazandırmak zorundasınız. Bir başka anlatımla oda dar, dar odayı daha kullanışlı hale getirmeliyiz.
     Çocuğunuz veya siz artı numaralı gözlük kullanıyor ve görüntüyü sarı noktada netleştiriyorsunuz. Beceri gözlük kullanmadan veya daha düşük numara kullanarak görüntüyü gören noktaya ulaştırmak, orada odaklamaktır. Bunu ne sağlar? Odaklamada görevli lensi ve çevresinde kasılma-gevşeme işini sağlayan siliyer cismi eğitmek. Siliyer
cisim daha fazla kasılarak görüntüyü daha yakında toplamalıdır.
    Hipermetropta düşük numara ile görmede temel düşünce göz fonksiyonlarını yeniden aktif çalışır hale getirmekten ibarettir.
     Hipermetroplar daha düşük numara ile görebilir.       Hipermetrop yakını görmemezliktir, uzak net görülür. +5.00 numara hipermetrop olan bir kişi +2.00ve +2.50 ile görebilir. Uzağı gözlüksüz de görebilir.  Fonksiyonlar geriledikçe hipermetrop artmaz ama daha yüksek numara ile görme ihtiyacı doğar.
     Gözlüğe bağımlılık: Gözlük takılmaya başladığı andan itibaren göz bu gayretten vazgeçer ve rahatlar. Hasta artık daha önce gözlüksüz gördüğü bazı şeyleri gözlük takmadan göremez. Gözlük artık ihtiyaç haline gelmiştir.
     Giderek gerileyen fonksiyonlar: Gözlük kullandıkça gözün fonksiyonlarını gözlük üstlenmekte ve giderek göz fonksiyonları gerilemektedir. Göz fonksiyonlarının canlı tutulması gözlüğe bağımlılığı ortadan kaldırılacaktır.
      Kaybedilenleri yeniden kazanmak: Gözlük kullanarak gerileyen fonksiyonları yeniden canlandırma bunu yeterince sağlamaz. Gözü daha fazla güçlendirmek ve başka özellikler kazandırmak gerekmektedir.
     Mutlaka doktor gözetiminde yapılmalıdır. Bu kişiye özel ve her gözün durumuna göre olan uygulamadır. Göz tembelliği için ilave uygulamalar gerekmektedir.
     Yaşınız mı? Yaşınız önemli değil. Göz numaranız mı? Önemli değil?
     Size ne avantaj sağlayacak?
*Bu bir görmeyi geliştirme uygulamasıdır. Daha net göreceksiniz.
*Uzağı gözlüksüz görme şansını yakalayabilirsiniz.
*Göz fonksiyonlarınız normal düzeye gelmiş olacak. Bunu kondisyonsuz, hantal kişinin spor yaparak zinde ve güçlü olmasına benzetebilirsiniz.
*Daha küçük numara ile görmek daha net görmektir.
*Artı camlar gözü iri gösterir. Gözünüzde iri görünmektedir, sizde estetik düzelme sağlayacaksınız.
     Bu bir ev tedavisidir. Evde boş zamanlarınızda uygulayabilirsiniz. Özel eğitim gerekmemektedir. Uygulamalar kolaydır.
     Nasıl mı? Belli günlerde yapacağınız sizi fazla yormayacak egzersizlerle, özel gözlüklerle ve sizi gözlüğünüzdeki düzenlemelerle…
     Ama dikkat! Artı numaralarda gözlük takmamak gözde tembelliğe neden olur. Özellikle astigmat varsa. Şaşılık da ortaya çıkabilir. 

  "HİPERMETROP'TA GÖZ NUMARASINI AZALTMAK" kitabı size yararlı olabilir.


Main Midle Holder Not Insert
Main Right Holder Not Insert
Bottom Holder Not Insert