Overnight lensler: 6 Yaşdan İtibaren 6 Numaraya Kadar Uygulanabilir

Göz numarasını durdurabilir ve gözlüksüz görmeyi geçici lens uygulaması ile sağlayabilirsiniz. Fiyatı nedir?

     HANGİ YAŞ HANGİ NUMARALAR HANGİ HASTALIKLAR?
     Overnight lenslerin avantajı 5 yaşından itibaren uygulanabilmesidir. Göz yapılarının sertleşmemiş olması tedavide kolaylık sağlar.  Artı numaralar göz tembelliği ve şaşılık yönünden bu yaşlarda oldukça etkilidir.    Astigmatın giderilmesinde de en uygun yaştır. 7-14 yaşlarında başlayan miyop değişen yaşam tarzı nedeniyle 4-5 yaşında başlamaktadır.
     Hangi yaşlar?  5 yaşından itibaren her yaşta uygulanabilir.
Özellikle 24 yaşına kadar gelişme döneminde. Özellikle çocuklar için kolaylıktır.
     Hangi numaralar? 5 -6 numaraya kadar miyop ve küçük astigmatlar, hipermetrop ve yakın görme bozuklukları
     Hangi görme kusurlarına uygulanır? Miyop, hipermetrop, astigmatizm, prespiyopi (yakını görememe) Özellikle miyoplar miyoplarda numara ilerlemesi durdurulur aynı zamanda kademe kademe numara azaltılır. 5 -6 numaraya kadar miyop’ a uygulanabilir.
     Sistem nasıl işliyor? Özel tasarlanmış lens kornea yüzeyini düzleştirerek görüntünün retinaya normal kişide olduğu gibi düşmesini sağlıyor. Kademeli olarak lens kavsi düzleştirilerek korneanın düzleşmesi sağlanır. Çevre bölgesindeki nedbe dokusu gelişmesi burayı sertleştirmekte ve kornea merkezini düzeltmektedir.

      UYKU LENSLERİ UYGULAMA VE FİATLANDIRMA
     20 yıldır dünyada daha aktif ve etkili olarak uygulanan uyku lensleri ekonomik nedenlerle ülkemizde yeterince uygulama alanına sokulamadı. Miyop’un çılgınca ilerlemesi ve çok yüksek numaralara ulaşması nedeniyle ülkemizde de gündeme geldi.
     Doktoru seçmek: Miyopta ilerlemeyi durdurma konusuyla ilgilenen göz doktoru sayısı oldukça azdır. Özel uğraşı ve hastaya ayrılacak fazla bir zaman gerekmektedir.
     Önce durdurmak: Hedefiniz önce durdurmak olmalıdır. Miyop durdurulur, ilerlemesi önlenebilir. Bu konuda deneyimle ve siz zaman ayırabilecek göz doktorları ile görüşmelisiniz. Lens uygulamasını geciktirebilirsiniz. Uyumsuz bir çocuk veya hastaya ayrılan zaman nedeniyle durdurmada başarı sağlanamazsa lense geçebilirsiniz.
     Durdurma bir çift lens ile sağlanabilir. Numara ilerlemez ve kaybedilmezse uyku lensi sert lensler 2 yıl gibi uzun bir süre kullanılabilir.
     Azaltmak: Burada ailenin ekonomisi biraz sarsılacaktır.  6 ayda bir daha düz lens vermek gerekir. Bu 2-3 defa lensin değiştirilmesi demektir. Her yaş için bu uygulamayı yaptırabilirsiniz.
     Sık sorulan soru: ”Numara tekrar geri döner mi?” Hayır ama ilerleme dönemi olan 24 yaşına kadar hasta göz doktoru kontrol altında olmalıdır.
     Alışma ve uyum dönemi: Önce2 ay kadar herkesin bildiği lensler takılarak gözlerin lense alışması sağlanır, sonra uyku lensine geçilir.
     Çocuk lens takmayı kabullenmeyebilir: Bu 6 yaşından itibaren kolayca uygulanabilen bir yöntemdir.
     Fiyat: 2018 itibarı ile bir çift lens 3500 tl civarındadır. Ekonomik sorununuz varsa ve ilerleme döneminde ise önce ilerlemeyi durdurmayı garanti etmelisiniz. Azaltmayı daha sonra düşünebilirsiniz.
     Kime başvurayım? Bu lensleri herkesin taktığı lensler ile karıştırmayınız.  Her lens takan göz doktoru uyku lensi uygulamaz. Özel set ve özel deneyim gerekmektedir. Hastaya ayrılan zaman daha uzundur. Kontrolü daha sıktır. İstanbul’da doktor ismi için bizi arayabilirsiniz.
l

   


Main Midle Holder Not Insert
Main Right Holder Not Insert
Bottom Holder Not Insert