Evde Göz Tembelliği Tedavisi

Evde göz tembelliği tedavisinde özel gözlükler, bilgisayar ve basitleştirilmiş egzersiz aletleri ve egzersiz kartları yeterlidir.

     Gelişen teknoloji tedavileri kolaylaştırmaktadır. Kapatma bir göz tembelliği tedavi şekli olabilir ama siz daha hızlı, yüz güldüren, çocuğu yormayan aktif tedaviyi seçmelisiniz.
Bebekte göz tembelliği tedavisi: Bebekte göz tembelliği derinleşmemiştir, tedaviye daha fazla kolay cevap verir. 3-4 yaşından itibaren oyun şeklinde düzenlenmiş bebek eşeli ile görmeyi ölçebilirsiniz. Ölçerseniz gereksiz tedavi yapmamış olursunuz. Tembellik oluştukça tedavi edersiniz. Bebek için özel yöntemler kullanılmaktadır. Bebekte asla sağlama gözü kapatmamalı. Gözü kapatmak gelişmekte olan tüm göz fonksiyonlarını bozmak demektir. Özel gözlükler, odaklama, izleme, uyum egzersizleri uygulanmalıdır. Gözün durumuna göre tedavinin düzenlenmesi gerekmektedir.
4 yaş üstünde uygulanan ev tedavileri: Göz tembelliği tedavisinde
a.Gören nokta ve beyni uyaran egzersizler
b.Algılama egzersizleri
c.İzleme egzersizleri
d.Uyum egzersizleri
e.Odaklama egzersizleri yapılmalıdır. Bu tedavilerde göz kapatması tedavide kullanılmamaktadır.
Bilgisayar desteği: Gören nokta ve beyni uyarmada, izleme ve algılamada bilgisayar programlarından yaralanılır.
Basit, kullanımı kolay ev egzersiz aletleri ve aksesuarları: Algılamada, gören noktayı uyarmada, uyum egzersizlerinde yardımcı olurlar. Yüksek artı numaralarda o gözde uyum gevşemiştir, gücü azalmıştır. Mutlaka uyum egzersizle normal düzeye çıkarılmalıdır.
Görme geliştirme programları: Kapatma güncelliğini kaybetmiş bir tedavi yöntemidir, sizi ve bebeğioyalar. Zaman kaybıdır.  Bilgisayar programları ile göz tembelliğini daha çabuk çözebilirsiniz. Görmenin dışında mükemmel görmeyi de ileride tedaviye ekleyebilirsiniz.
Görme eşeli: Bebekler ve çocuklar için görme derecesini belirleyebileceğiniz eşeller düzenlenmiştir. Tedavideki düzelmeleri eşelle izleyebilirsiniz.
İlave bilgi sasibebek.com

En Çok Okunanlar